امروز یکشنبه 29 فروردين 1400

آموزش ضبط(رکورد) فیلم از صفحه آیفون و آیپد در iOS 11

10 / 10
از 1 کاربر

اپل در iOS 11 امکان ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون و آیپد بدون نیاز به جیلبریک کردن آن ها را فراهم کرده است.

یکی از دلایل جیلبریک کردن آیفون ها و آیپدها، ایجاد قابلیت ضبط فیلم از صفحه نمایش آن ها است؛ اما اپل در iOS 11 گام بزرگی برداشته است و امکان ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون و آیپد را در این نسخه از iOS فراهم کرده است. کاربران می توانند برای رکورد فیلم از صفحه نمایش آیفون و آیپد خود، از ویژگی Screen Recoding استفاده کنند. کاربران نه تنها می توانند از این قابلیت برای ضبط فیلم از صفحه نمایش دستگاه iOS خود استفاده کنند، بلکه تنها با فعال کردن یک گزینه در بخش Control Center، می توانند در همه بخش های گوشی یا آیپد از این ویژگی استفاده کنند. در ادامه نحوه استفاده از این ویژگی را برای شما بیان خواهیم کرد.

برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید نسخه آزمایشی iOS 11 را بر روی گوشی خود نصب و اجرا کنید. بعد از ورود به تنظیمات گوشی، وارد بخش Control Center شوید. در این بخش گزینه های زیادی را مشاهده می کنید. در مرحله بعدی باید گزینه Screen Recording را که در زیر بخش More Controls وجود دارد، انتخاب کنید و سپس علامت + کوچک را که در کنار آن قرار دارد، لمس کنید. حالا Control Center را با سوایپ کردن به سمت بالا، به سادگی به بالای صفحه نمایش بکشانید، سپس با لمس دکمه Recording به راحتی می توانید از صفحه نمایش آیفون یا آیپد خود فیلم ضبط کنید. برای متوقف کردن ضبط فیلم هم باید دوباره دکمه Recording را لمس کنید. سپس ویدیوی ضبط شده به طور کامل در بخش Camera Roll ذخیره می شود. این ویژگی یکی از ویژگی های واقعا کاربردی در iOS 11 هست.

قبل از انتشار iOS 11 کاربران برای ضبط فیلم از صفحه نمایش دستگاه های iOS خود دو راه حل داشتند. اولین راه حل جیلبریک کردن گوشی یا آیپد بود که راه حل خوبی نبود؛ چون هر فریموری به سادگی قابل جیلبریک کردن نیست. دومین راه حل هم اتصال گوشی های آیفون و آیپد به مک بوک و ضبط فیلم از صفحه نمایش آن ها با استفاده از اپلیکیشن QuickTime بود.

خوشبختانه با آمدن iOS 11 مشکل ضبط فیلم از صفحه نمایش آیپدها و گوشی های آیفون به طور کامل رفع شد و کاربران می توانند از تمام بخش های دستگاه های iOS خود آزادانه و بدون هیچگونه محدودیتی فیلم بگیرند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :